Avalanche (AVAX) — Funding Rates
Perpetual futures funding rates across exchanges
Avalanche (AVAX) perpetual futures şu anda 32 piyasada funding gösteriyor; ortalama 0.0059% per interval. En yüksek oran 0.1700%.
Pozitif oran, long'ların short'lara ödediği anlamına gelir — kalabalık long pozisyon sinyali; negatif oran ise short'ların long'lara ödediği anlamına gelir. Platformlar arası funding'i karşılaştırın ve yıllık oranı cazip piyasaları bulun.
Markets with Funding
32
Highest Rate
0.1700%
Lowest Rate
-0.0343%
Total Perp Markets
32
Current Funding Rates
| Exchange | Pair | Funding Rate | Annualized APR | Interval | Price | Volume (24h) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hyperliquid | AVAX/USDC | +0.0008% | +0.0% | 1000h · 12:00:00 AM | $9.76 | $91.88M |
| Binance | AVAX/USDT | -0.0022% | -0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.74 | $89.96M |
| MEXC | AVAX/USDT | -0.0022% | -0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.74 | $80.63M |
| Bingx | AVAX/USDT | -0.0014% | -0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.75 | $55.24M |
| Bybit | AVAX/USDT | -0.0197% | -0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.74 | $24.12M |
| Whitebit | AVAX/USDT | -0.0195% | -0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.74 | $10.52M |
| Kucoin | AVAX/USDT | +0.0100% | +0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.75 | $10.16M |
| Xt | AVAX/USDT | +0.0548% | +0.1% | 8000h | $9.74 | $8.98M |
| Bitunix | AVAX/USDT | +0.0000% | +0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.75 | $6.95M |
| Gate | AVAX/USDT | -0.0053% | -0.0% | 8000h · 12:00:00 AM | $9.75 | $6.77M |
| Bingx | AVAX/USDC | -0.0014% | -0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.77 | $6.51M |
| Deepcoin | AVAX/USDT | +0.0000% | +0.0% | 8000h | $9.75 | $5.75M |
| Binance | AVAX/USDC | -0.0017% | -0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.75 | $5.3M |
| Bitget | AVAX/USDT | -0.0084% | -0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.73 | $4.97M |
| Deribit | AVAX/USDC | -0.0004% | -0.0% | 8000h | $9.75 | $4.8M |
| Phemex | AVAX/USDT | -0.0343% | -0.0% | 8000h | $9.74 | $2.84M |
| OKX | AVAX/USDT | -0.0048% | -0.0% | 8000h · 4:00:00 PM | $9.75 | $1.91M |
| Pionex | AVAX/USDT | -0.0021% | -0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.74 | $1.85M |
| Btse | AVAX/USD | +0.0100% | +0.0% | 8000h | $9.76 | $1.45M |
| Phemex | AVAX/USD | +0.0100% | +0.0% | 8000h | $9.77 | $1.06M |
| Grvt | AVAX/USDT | +0.1700% | +0.2% | 8000h | $9.76 | $774.68K |
| Blofin | AVAX/USDT | +0.0088% | +0.0% | 8000h · 12:00:00 AM | $11.01 | $420.66K |
| Aster | AVAX/USDT | +0.0100% | +0.1% | 1000h · 8:00:00 AM | $9.73 | $413.88K |
| Phemex | AVAX/USDC | +0.0081% | +0.0% | 8000h | $9.76 | $381.4K |
| Lighter | AVAX/USDC | -0.0176% | -0.2% | 1000h · 1:29:53 AM | $9.76 | $368.84K |
| Bitunix | AVAX/USDC | +0.0000% | +0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.76 | $209.03K |
| MEXC | AVAX/USDC | -0.0017% | -0.0% | 8000h · 12:00:00 AM | $9.75 | $114.1K |
| Bitget | AVAX/USDC | +0.0076% | +0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.76 | $109.02K |
| MEXC | AVAX/USD | +0.0100% | +0.0% | 8000h · 12:00:00 AM | $9.74 | $41.3K |
| Bitunix | AVAX/USD | +0.0000% | +0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.74 | $30.61K |
| Bybit | AVAX/USD | +0.0100% | +0.0% | 8000h · 8:00:00 AM | $9.76 | $9.38K |
| Dydx | AVAX/USD | +0.0000% | +0.0% | 8000h | $9.75 | $1.03K |
Avalanche Funding Rate FAQ
AVAX funding oranı nedir?expand_more
Funding oranı, perpetual futures piyasalarında long ve short'lar arasında periyodik bir ödemedir. Pozitif: long'lar short'lara öder; negatif: short'lar long'lara öder. Perpetual fiyatını spot'a bağlı tutar.
Funding oranı neden pozitif veya negatif olur?expand_more
Çoğu yatırımcı long iken funding, short'ları teşvik etmek için pozitife döner; kalabalık short iken long'ları teşvik etmek için negatife döner. Aşırı değerler genellikle kalabalık pozisyon ve olası ters dönüş sinyalidir.
APR funding oranından nasıl hesaplanır?expand_more
APR, oranı interval ile yıllıklaştırır: oran × (24 / interval saati) × 365. Örnek: 8 saatte bir %0,01 ≈ yıllık %10,95.
AVAX perpetual'lerinde funding ne zaman ödenir?expand_more
Çoğu borsa funding'i her 8 saatte (00:00, 08:00, 16:00 UTC) hesaplar; bazıları 4 veya 1 saatlik interval kullanır. Sonraki hesaplama zamanı bu sayfada her piyasanın yanında gösterilir.
Hangi funding oranı yüksek sayılır?expand_more
Interval başına %0,05–0,1 üzerinde sürekli funding yüksektir ve güçlü yönlü kalabalıklaşmaya işaret eder. Funding arbitrajcıları genellikle yıllık oranı tutma maliyetini aşan piyasaları arar.
Avalanche Price & ChartsCanlı fiyat, grafik ve piyasa verileriAvalanche MarketsTüm işlem çiftleri ve borsalar karşılaştırıldıAvalanche AnalyticsFiyat dağılımı, hacim ve yoğunlaşmaAvalanche Historical DataGünlük fiyat geçmişi ve hacimAvalanche ArbitrageBorsalar arası spread matrisiAvalanche Trading SignalsGüven skorlu BUY/SELL sinyalleriAvalanche Funding RatesFunding oranları ve APR karşılaştırmasıAvalanche NewsSon haberler ve analizler