Xdc (XDC) trades on 22 spot and 6 perpetual markets tracked by CoinCryptoRank. The global price is $0.03, with 24h volume of $21.12M. Bitrue leads spot volume with 32.7% of the market. The spread between the cheapest and most expensive venue is 4.36% — arbitrage opportunities exist between exchanges. Liquidity is moderately concentrated (HHI 0.168).
monitoringCurrent Price
$0.03
24h: $0.03 — $0.03
bar_chartTotal Volume (24h)
$21.12M
Spot $15.41M · Perp $5.72M
layersMarket Count
40
34 spot · 6 perpetual
splitscreenPrice Spread
4.36%
22 exchanges · Moderately Concentrated
Price Distribution Across Exchanges
Spot prices ranked cheapest → most expensive — 22 exchanges
Top Spot Volume by Exchange
24h volume · 10 of 22 exchanges
Spot vs Perpetual Volume Split
$15.41MSPOT73%
$5.72MPERP27%
Market Concentration
Top 5 exchanges share of total spot volume
Bitrue32.7%
Kucoin15.5%
Htx13.7%
Bybit8.7%
Bitget8.4%
HHI: 0.168Moderately Concentrated
Perpetual Funding Rate Distribution
Average: 0.0009% · 44 markets
| Exchange | Pair | Rate | APR | Volume |
|---|---|---|---|---|
| Bitrue | XDC/USDT | +0.0000% | +0.0% | $5.03M |
| Kucoin | XDC/USDT | +0.0000% | +0.0% | $2.38M |
| Htx | XDC/USDT | +0.0000% | +0.0% | $2.11M |
| Bybit | XDC/USDT | +0.0000% | +0.0% | $1.34M |
| Bitget | XDC/USDT | +0.0000% | +0.0% | $1.29M |
| Coindcx | XDC/USDT | +0.0000% | +0.0% | $544.83K |
| Gate | XDC/USDT | +0.0000% | +0.0% | $544.55K |
| Bitfinex | XDC/USD | +0.0000% | +0.0% | $431.94K |
| Kraken | XDC/USDC | +0.0000% | +0.0% | $268.32K |
| Bitrue | XDC/USDC | +0.0000% | +0.0% | $252.65K |
| Bitrue | XDC/XRP | +0.0000% | +0.0% | $215.43K |
| Digifinex | XDC/USDT | +0.0000% | +0.0% | $184.8K |
| MEXC | XDC/USDT | +0.0000% | +0.0% | $180.41K |
| Hotcoin | XDC/USDT | +0.0000% | +0.0% | $145.57K |
| Btse | XDC/USD | +0.0000% | +0.0% | $120.48K |
All Spot Exchanges — Price & Volume
| # | Exchange | Price | vs Global | Volume (24h) | Share | Change |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BitrueSPOT | $0.03 | +0.135% | $5.03M | 32.7% | — |
| 2 | KucoinSPOT | $0.03 | -0.125% | $2.38M | 15.5% | — |
| 3 | HtxSPOT | $0.03 | -0.015% | $2.11M | 13.7% | — |
| 4 | BybitSPOT | $0.03 | +0.048% | $1.34M | 8.7% | — |
| 5 | BitgetSPOT | $0.03 | -0.067% | $1.29M | 8.4% | — |
| 6 | CoindcxSPOT | $0.03 | -0.038% | $544.83K | 3.5% | — |
| 7 | GateSPOT | $0.03 | +0.048% | $544.55K | 3.5% | — |
| 8 | BitfinexSPOT | $0.03 | +0.301% | $431.94K | 2.8% | — |
| 9 | KrakenSPOT | $0.03 | +0.158% | $268.32K | 1.7% | — |
| 10 | DigifinexSPOT | $0.04 | +1.418% | $184.8K | 1.2% | — |
| 11 | MEXCSPOT | $0.03 | +0.048% | $180.41K | 1.2% | — |
| 12 | HotcoinSPOT | $0.03 | -0.038% | $145.57K | 0.9% | — |
| 13 | BtseSPOT | $0.03 | -0.260% | $120.48K | 0.8% | — |
| 14 | WhitebitSPOT | $0.03 | +0.638% | $67.49K | 0.4% | — |
| 15 | CoinwSPOT | $0.03 | +0.048% | $57.39K | 0.4% | — |
| 16 | XtSPOT | $0.03 | -0.067% | $57.23K | 0.4% | — |
| 17 | BitvavoSPOT | $0.03 | +0.120% | $49.5K | 0.3% | — |
| 18 | BiconomySPOT | $0.03 | +0.129% | $26.86K | 0.2% | — |
| 19 | CoinoneSPOT | $0.03 | +0.968% | $13.83K | 0.1% | — |
| 20 | BinanceusSPOT | $0.04 | +4.181% | $7.4K | 0.0% | — |
| 21 | IndodaxSPOT | $0.04 | +4.082% | $1.75K | 0.0% | — |
| 22 | PoloniexSPOT | $0.03 | +0.337% | $1.29K | 0.0% | — |
Xdc Funding RatesLive perpetual funding history for XDC.Xdc ArbitrageSpot and perp arbitrage opportunities for XDC.Xdc Historical DataPrice history, volume trends, and ATH analysis.XDC to USD ConverterConvert XDC to USD and 30+ fiats live.
Xdc Analytics FAQ
Fiyat dağılım grafiği ne gösterir?expand_more
Grafik, XDC spot piyasalarını listeleyen her borsayı en ucuzdan en pahalıya sıralar. Alıcıların en iyi fiyatı nerede aldığını ve satıcıların nerede prim ödediğini ortaya koyar.
HHI konsantrasyonu nedir?expand_more
Herfindahl-Hirschman Endeksi, XDC işlem hacminin ne kadar yoğun olduğunu ölçer. Yüksek HHI, bir veya iki borsanın hacme hâkim olduğunu; düşük HHI, likiditenin birçok platforma dağıldığını gösterir.
Spot ve perpetual hacim ayrımı ne anlama gelir?expand_more
Yatırımcıların XDC'i doğrudan (spot) mı yoksa kaldıraçla mı (perpetual futures) işlem yapmayı tercih ettiğini gösterir. Güçlü perp payı aktif spekülasyon, baskın spot payı daha organik alım satım demektir.
Borsalar arası spread neden önemlidir?expand_more
Spread, platformlar arasındaki en ucuz ve en pahalı XDC fiyatı arasındaki yüzde farkıdır. Dar spreadler verimli fiyatlama, geniş spreadler arbitraj fırsatları yaratır.
Bu analitik veriler nereden geliyor?expand_more
Bu sayfadaki tüm analitikler CoinCryptoRank'in 60+ borsadan kendi birinci taraf emir defteri, işlem ve ticker toplamasıyla hesaplanır. Üçüncü taraf veri sağlayıcılarına güvenmiyoruz.
Xdc Price & ChartsCanlı fiyat, grafik ve piyasa verileriXdc MarketsTüm işlem çiftleri ve borsalar karşılaştırıldıXdc AnalyticsFiyat dağılımı, hacim ve yoğunlaşmaXdc Historical DataGünlük fiyat geçmişi ve hacimXdc ArbitrageBorsalar arası spread matrisiXdc Trading SignalsGüven skorlu BUY/SELL sinyalleriXdc Funding RatesFunding oranları ve APR karşılaştırmasıXdc NewsSon haberler ve analizler