Xpl (XPL) trades on 28 spot and 19 perpetual markets tracked by CoinCryptoRank. The global price is $0.08, with 24h volume of $263.33M. OKX leads spot volume with 19.3% of the market. The spread between the cheapest and most expensive venue is 2.76% — arbitrage opportunities exist between exchanges. Liquidity is well distributed (HHI 0.090).
monitoringCurrent Price
$0.08
24h: $0.08 — $0.08
bar_chartTotal Volume (24h)
$263.33M
Spot $20.07M · Perp $243.26M
layersMarket Count
70
50 spot · 20 perpetual
splitscreenPrice Spread
2.76%
28 exchanges · Well Distributed
Price Distribution Across Exchanges
Spot prices ranked cheapest → most expensive — 28 exchanges
Top Spot Volume by Exchange
24h volume · 10 of 28 exchanges
Spot vs Perpetual Volume Split
$20.07MSPOT8%
$243.26MPERP92%
Market Concentration
Top 5 exchanges share of total spot volume
OKX19.3%
Coindcx14.3%
Binance14.3%
Hotcoin5.8%
Upbit5.5%
HHI: 0.090Well Distributed
Perpetual Funding Rate Distribution
Average: 0.0150% · 71 markets
| Exchange | Pair | Rate | APR | Volume |
|---|---|---|---|---|
| OKX | XPL/USD | +0.0000% | +0.0% | $3.88M |
| Coindcx | XPL/USDT | +0.0000% | +0.0% | $2.87M |
| Binance | XPL/USDT | +0.0000% | +0.0% | $2.87M |
| OKX | XPL/USDT | +0.0000% | +0.0% | $1.96M |
| Hotcoin | XPL/USDT | +0.0000% | +0.0% | $1.16M |
| Upbit | XPL/KRW | +0.0000% | +0.0% | $1.09M |
| Bybit | XPL/USDT | +0.0000% | +0.0% | $783.77K |
| Biconomy | XPL/USDT | +0.0000% | +0.0% | $598K |
| Coinbase | XPL/USD | +0.0000% | +0.0% | $531.63K |
| Binance | XPL/USDC | +0.0000% | +0.0% | $469.86K |
| Phemex | XPL/USDT | +0.0000% | +0.0% | $437.26K |
| OKX | XPL/USDC | +0.0000% | +0.0% | $315.34K |
| Bitget | XPL/USDT | +0.0000% | +0.0% | $294.62K |
| Coinw | XPL/USDT | +0.0000% | +0.0% | $285.36K |
| Gate | XPL/USDT | +0.0000% | +0.0% | $269.78K |
All Spot Exchanges — Price & Volume
| # | Exchange | Price | vs Global | Volume (24h) | Share | Change |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OKXSPOT | $0.08 | -0.112% | $3.88M | 19.3% | — |
| 2 | CoindcxSPOT | $0.08 | -0.146% | $2.87M | 14.3% | — |
| 3 | BinanceSPOT | $0.08 | -0.134% | $2.87M | 14.3% | — |
| 4 | HotcoinSPOT | $0.08 | -0.122% | $1.16M | 5.8% | — |
| 5 | UpbitSPOT | $0.08 | +1.046% | $1.09M | 5.5% | — |
| 6 | BybitSPOT | $0.08 | -0.134% | $783.77K | 3.9% | — |
| 7 | BiconomySPOT | $0.08 | -0.146% | $598K | 3.0% | — |
| 8 | CoinbaseSPOT | $0.08 | -0.124% | $531.63K | 2.6% | — |
| 9 | PhemexSPOT | $0.08 | +0.077% | $437.26K | 2.2% | — |
| 10 | BitgetSPOT | $0.08 | -0.184% | $294.62K | 1.5% | — |
| 11 | CoinwSPOT | $0.08 | -0.208% | $285.36K | 1.4% | — |
| 12 | GateSPOT | $0.08 | -0.196% | $269.78K | 1.3% | — |
| 13 | MEXCSPOT | $0.08 | -0.134% | $258.98K | 1.3% | — |
| 14 | BitrueSPOT | $0.08 | -0.171% | $249.75K | 1.2% | — |
| 15 | KrakenSPOT | $0.08 | -0.465% | $219.52K | 1.1% | — |
| 16 | BitvavoSPOT | $0.08 | -0.138% | $208.57K | 1.0% | — |
| 17 | BithumbSPOT | $0.08 | +0.119% | $205.64K | 1.0% | — |
| 18 | BtseSPOT | $0.08 | -0.037% | $185.18K | 0.9% | — |
| 19 | XtSPOT | $0.08 | -0.134% | $143.33K | 0.7% | — |
| 20 | KucoinSPOT | $0.08 | -0.171% | $141.9K | 0.7% | — |
| 21 | BtcturkSPOT | $0.08 | +1.953% | $122.5K | 0.6% | — |
| 22 | CoinstoreSPOT | $0.08 | -0.295% | $64.75K | 0.3% | — |
| 23 | BigoneSPOT | $0.08 | +0.077% | $27.55K | 0.1% | — |
| 24 | BitcastleSPOT | $0.08 | -0.295% | $25.5K | 0.1% | — |
| 25 | HtxSPOT | $0.08 | -0.295% | $9.5K | 0.0% | — |
| 26 | IndodaxSPOT | $0.08 | +2.325% | $3.16K | 0.0% | — |
| 27 | BitfinexSPOT | $0.08 | +0.505% | $1.34K | 0.0% | — |
| 28 | CryptocomSPOT | $0.08 | -0.099% | $1.21K | 0.0% | — |
Xpl Funding RatesLive perpetual funding history for XPL.Xpl ArbitrageSpot and perp arbitrage opportunities for XPL.Xpl Historical DataPrice history, volume trends, and ATH analysis.XPL to USD ConverterConvert XPL to USD and 30+ fiats live.
Xpl Analytics FAQ
Fiyat dağılım grafiği ne gösterir?expand_more
Grafik, XPL spot piyasalarını listeleyen her borsayı en ucuzdan en pahalıya sıralar. Alıcıların en iyi fiyatı nerede aldığını ve satıcıların nerede prim ödediğini ortaya koyar.
HHI konsantrasyonu nedir?expand_more
Herfindahl-Hirschman Endeksi, XPL işlem hacminin ne kadar yoğun olduğunu ölçer. Yüksek HHI, bir veya iki borsanın hacme hâkim olduğunu; düşük HHI, likiditenin birçok platforma dağıldığını gösterir.
Spot ve perpetual hacim ayrımı ne anlama gelir?expand_more
Yatırımcıların XPL'i doğrudan (spot) mı yoksa kaldıraçla mı (perpetual futures) işlem yapmayı tercih ettiğini gösterir. Güçlü perp payı aktif spekülasyon, baskın spot payı daha organik alım satım demektir.
Borsalar arası spread neden önemlidir?expand_more
Spread, platformlar arasındaki en ucuz ve en pahalı XPL fiyatı arasındaki yüzde farkıdır. Dar spreadler verimli fiyatlama, geniş spreadler arbitraj fırsatları yaratır.
Bu analitik veriler nereden geliyor?expand_more
Bu sayfadaki tüm analitikler CoinCryptoRank'in 60+ borsadan kendi birinci taraf emir defteri, işlem ve ticker toplamasıyla hesaplanır. Üçüncü taraf veri sağlayıcılarına güvenmiyoruz.
Xpl Price & ChartsCanlı fiyat, grafik ve piyasa verileriXpl MarketsTüm işlem çiftleri ve borsalar karşılaştırıldıXpl AnalyticsFiyat dağılımı, hacim ve yoğunlaşmaXpl Historical DataGünlük fiyat geçmişi ve hacimXpl ArbitrageBorsalar arası spread matrisiXpl Trading SignalsGüven skorlu BUY/SELL sinyalleriXpl Funding RatesFunding oranları ve APR karşılaştırmasıXpl NewsSon haberler ve analizler