Horizen (ZEN) trades on 21 spot and 17 perpetual markets tracked by CoinCryptoRank. The global price is $6.08, with 24h volume of $34.46M. Whitebit leads spot volume with 28.5% of the market. The spread between the cheapest and most expensive venue is 1.97% — arbitrage opportunities exist between exchanges. Liquidity is well distributed (HHI 0.137).
monitoringCurrent Price
$6.08
24h: $6.07 — $6.10
bar_chartTotal Volume (24h)
$34.46M
Spot $12.12M · Perp $22.34M
layersMarket Count
45
28 spot · 17 perpetual
splitscreenPrice Spread
1.97%
21 exchanges · Well Distributed
Price Distribution Across Exchanges
Spot prices ranked cheapest → most expensive — 21 exchanges
Top Spot Volume by Exchange
24h volume · 10 of 21 exchanges
Spot vs Perpetual Volume Split
$12.12MSPOT35%
$22.34MPERP65%
Market Concentration
Top 5 exchanges share of total spot volume
Whitebit28.5%
Binance15.0%
Coindcx15.0%
Htx8.4%
Hotcoin3.0%
HHI: 0.137Well Distributed
Perpetual Funding Rate Distribution
Average: 0.0016% · 45 markets
| Exchange | Pair | Rate | APR | Volume |
|---|---|---|---|---|
| Whitebit | ZEN/USDT | +0.0000% | +0.0% | $3.45M |
| Binance | ZEN/USDT | +0.0000% | +0.0% | $1.82M |
| Coindcx | ZEN/USDT | +0.0000% | +0.0% | $1.82M |
| Whitebit | ZEN/USDT | +0.0000% | +0.0% | $1.08M |
| Htx | ZEN/USDT | +0.0000% | +0.0% | $1.02M |
| Hotcoin | ZEN/USDT | +0.0000% | +0.0% | $365.24K |
| Bybit | ZEN/USDT | +0.0000% | +0.0% | $265.67K |
| Bigone | ZEN/USDT | +0.0000% | +0.0% | $260.09K |
| Pionex | ZEN/USDT | +0.0000% | +0.0% | $254.43K |
| Whitebit | ZEN/USDC | +0.0000% | +0.0% | $251.04K |
| Coinbase | ZEN/USD | +0.0000% | +0.0% | $203.79K |
| OKX | ZEN/USDT | +0.0000% | +0.0% | $198.47K |
| Biconomy | ZEN/USDT | +0.0000% | +0.0% | $183.71K |
| Bitrue | ZEN/USDT | +0.0000% | +0.0% | $166.45K |
| Binance | ZEN/USDC | +0.0000% | +0.0% | $165.88K |
All Spot Exchanges — Price & Volume
| # | Exchange | Price | vs Global | Volume (24h) | Share | Change |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | WhitebitSPOT | $6.08 | -0.125% | $3.45M | 28.5% | — |
| 2 | BinanceSPOT | $6.08 | -0.027% | $1.82M | 15.0% | — |
| 3 | CoindcxSPOT | $6.08 | -0.043% | $1.82M | 15.0% | — |
| 4 | HtxSPOT | $6.07 | -0.297% | $1.02M | 8.4% | — |
| 5 | HotcoinSPOT | $6.08 | -0.010% | $365.24K | 3.0% | — |
| 6 | BybitSPOT | $6.09 | +0.056% | $265.67K | 2.2% | — |
| 7 | BigoneSPOT | $6.09 | +0.039% | $260.09K | 2.1% | — |
| 8 | PionexSPOT | $6.08 | -0.027% | $254.43K | 2.1% | — |
| 9 | CoinbaseSPOT | $6.10 | +0.247% | $203.79K | 1.7% | — |
| 10 | OKXSPOT | $6.09 | +0.105% | $198.47K | 1.6% | — |
| 11 | BiconomySPOT | $6.08 | -0.027% | $183.71K | 1.5% | — |
| 12 | BitrueSPOT | $6.08 | -0.059% | $166.45K | 1.4% | — |
| 13 | XtSPOT | $6.08 | -0.043% | $145.43K | 1.2% | — |
| 14 | MEXCSPOT | $6.08 | -0.027% | $109.71K | 0.9% | — |
| 15 | BitvavoSPOT | $6.09 | +0.102% | $68.24K | 0.6% | — |
| 16 | KucoinSPOT | $6.09 | +0.072% | $67.04K | 0.6% | — |
| 17 | DigifinexSPOT | $6.08 | -0.010% | $62.66K | 0.5% | — |
| 18 | CoinstoreSPOT | $6.08 | -0.141% | $58.38K | 0.5% | — |
| 19 | BitgetSPOT | $6.10 | +0.170% | $43.36K | 0.4% | — |
| 20 | BinanceusSPOT | $6.12 | +0.614% | $651.75 | 0.0% | — |
| 21 | IndodaxSPOT | $6.00 | -1.350% | $109.61 | 0.0% | — |
Horizen Funding RatesLive perpetual funding history for ZEN.Horizen ArbitrageSpot and perp arbitrage opportunities for ZEN.Horizen Historical DataPrice history, volume trends, and ATH analysis.ZEN to USD ConverterConvert ZEN to USD and 30+ fiats live.
Horizen Analytics FAQ
Fiyat dağılım grafiği ne gösterir?expand_more
Grafik, ZEN spot piyasalarını listeleyen her borsayı en ucuzdan en pahalıya sıralar. Alıcıların en iyi fiyatı nerede aldığını ve satıcıların nerede prim ödediğini ortaya koyar.
HHI konsantrasyonu nedir?expand_more
Herfindahl-Hirschman Endeksi, ZEN işlem hacminin ne kadar yoğun olduğunu ölçer. Yüksek HHI, bir veya iki borsanın hacme hâkim olduğunu; düşük HHI, likiditenin birçok platforma dağıldığını gösterir.
Spot ve perpetual hacim ayrımı ne anlama gelir?expand_more
Yatırımcıların ZEN'i doğrudan (spot) mı yoksa kaldıraçla mı (perpetual futures) işlem yapmayı tercih ettiğini gösterir. Güçlü perp payı aktif spekülasyon, baskın spot payı daha organik alım satım demektir.
Borsalar arası spread neden önemlidir?expand_more
Spread, platformlar arasındaki en ucuz ve en pahalı ZEN fiyatı arasındaki yüzde farkıdır. Dar spreadler verimli fiyatlama, geniş spreadler arbitraj fırsatları yaratır.
Bu analitik veriler nereden geliyor?expand_more
Bu sayfadaki tüm analitikler CoinCryptoRank'in 60+ borsadan kendi birinci taraf emir defteri, işlem ve ticker toplamasıyla hesaplanır. Üçüncü taraf veri sağlayıcılarına güvenmiyoruz.
Horizen Price & ChartsCanlı fiyat, grafik ve piyasa verileriHorizen MarketsTüm işlem çiftleri ve borsalar karşılaştırıldıHorizen AnalyticsFiyat dağılımı, hacim ve yoğunlaşmaHorizen Historical DataGünlük fiyat geçmişi ve hacimHorizen ArbitrageBorsalar arası spread matrisiHorizen Trading SignalsGüven skorlu BUY/SELL sinyalleriHorizen Funding RatesFunding oranları ve APR karşılaştırmasıHorizen NewsSon haberler ve analizler