Orca (ORCA) trades on 20 spot and 13 perpetual markets tracked by CoinCryptoRank. The global price is $1.56, with 24h volume of $23.53M. Upbit leads spot volume with 33.7% of the market. The spread between the cheapest and most expensive venue is 17.04% — arbitrage opportunities exist between exchanges. Liquidity is moderately concentrated (HHI 0.165).
monitoringCurrent Price
$1.56
24h: $1.55 — $1.56
bar_chartTotal Volume (24h)
$23.53M
Spot $8.89M · Perp $14.64M
layersMarket Count
45
32 spot · 13 perpetual
splitscreenPrice Spread
17.04%
20 exchanges · Moderately Concentrated
Price Distribution Across Exchanges
Spot prices ranked cheapest → most expensive — 20 exchanges
Top Spot Volume by Exchange
24h volume · 10 of 20 exchanges
Spot vs Perpetual Volume Split
$8.89MSPOT38%
$14.64MPERP62%
Market Concentration
Top 5 exchanges share of total spot volume
Upbit33.7%
Jupiter13.2%
Coindcx10.8%
Binance10.8%
Coinbase7.1%
HHI: 0.165Moderately Concentrated
Perpetual Funding Rate Distribution
Average: 0.0008% · 47 markets
| Exchange | Pair | Rate | APR | Volume |
|---|---|---|---|---|
| Upbit | ORCA/KRW | +0.0000% | +0.0% | $2.99M |
| Jupiter | ORCA/USD | +0.0000% | +0.0% | $1.18M |
| Coindcx | ORCA/USDT | +0.0000% | +0.0% | $959.62K |
| Binance | ORCA/USDT | +0.0000% | +0.0% | $958.38K |
| Coinbase | ORCA/USD | +0.0000% | +0.0% | $628.9K |
| Kucoin | ORCA/USDT | +0.0000% | +0.0% | $362.94K |
| Htx | ORCA/USDT | +0.0000% | +0.0% | $360.46K |
| Bitrue | ORCA/USDT | +0.0000% | +0.0% | $299.47K |
| Binance | ORCA/TRY | +0.0000% | +0.0% | $159.53K |
| Bitvavo | ORCA/EUR | +0.0000% | +0.0% | $153.78K |
| Gate | ORCA/USDT | +0.0000% | +0.0% | $153.46K |
| Biconomy | ORCA/USDT | +0.0000% | +0.0% | $139.25K |
| MEXC | ORCA/USDT | +0.0000% | +0.0% | $96.72K |
| Bithumb | ORCA/KRW | +0.0000% | +0.0% | $91.48K |
| Binance | ORCA/USDC | +0.0000% | +0.0% | $88.78K |
All Spot Exchanges — Price & Volume
| # | Exchange | Price | vs Global | Volume (24h) | Share | Change |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | UpbitSPOT | $1.83 | +17.406% | $2.99M | 33.7% | — |
| 2 | JupiterSPOT | $1.55 | -0.452% | $1.18M | 13.2% | — |
| 3 | CoindcxSPOT | $1.55 | -0.648% | $959.62K | 10.8% | — |
| 4 | BinanceSPOT | $1.56 | -0.264% | $958.38K | 10.8% | — |
| 5 | CoinbaseSPOT | $1.55 | -0.570% | $628.9K | 7.1% | — |
| 6 | KucoinSPOT | $1.56 | -0.315% | $362.94K | 4.1% | — |
| 7 | HtxSPOT | $1.74 | +11.450% | $360.46K | 4.1% | — |
| 8 | BitrueSPOT | $1.55 | -0.392% | $299.47K | 3.4% | — |
| 9 | BitvavoSPOT | $1.55 | -0.451% | $153.78K | 1.7% | — |
| 10 | GateSPOT | $1.56 | -0.322% | $153.46K | 1.7% | — |
| 11 | BiconomySPOT | $1.55 | -0.520% | $139.25K | 1.6% | — |
| 12 | MEXCSPOT | $1.55 | -0.622% | $96.72K | 1.1% | — |
| 13 | BithumbSPOT | $1.54 | -1.031% | $91.48K | 1.0% | — |
| 14 | KrakenSPOT | $1.55 | -0.633% | $84.9K | 1.0% | — |
| 15 | BitgetSPOT | $1.55 | -0.456% | $51.71K | 0.6% | — |
| 16 | BtcturkSPOT | $1.60 | +2.364% | $32K | 0.4% | — |
| 17 | DigifinexSPOT | $1.55 | -0.648% | $28.49K | 0.3% | — |
| 18 | CryptocomSPOT | $1.56 | +0.031% | $9.54K | 0.1% | — |
| 19 | CoinoneSPOT | $1.55 | -0.649% | $354.73 | 0.0% | — |
| 20 | IndodaxSPOT | $1.62 | +3.914% | $267.25 | 0.0% | — |
Orca Funding RatesLive perpetual funding history for ORCA.Orca ArbitrageSpot and perp arbitrage opportunities for ORCA.Orca Historical DataPrice history, volume trends, and ATH analysis.ORCA to USD ConverterConvert ORCA to USD and 30+ fiats live.
Orca Analytics FAQ
Fiyat dağılım grafiği ne gösterir?expand_more
Grafik, ORCA spot piyasalarını listeleyen her borsayı en ucuzdan en pahalıya sıralar. Alıcıların en iyi fiyatı nerede aldığını ve satıcıların nerede prim ödediğini ortaya koyar.
HHI konsantrasyonu nedir?expand_more
Herfindahl-Hirschman Endeksi, ORCA işlem hacminin ne kadar yoğun olduğunu ölçer. Yüksek HHI, bir veya iki borsanın hacme hâkim olduğunu; düşük HHI, likiditenin birçok platforma dağıldığını gösterir.
Spot ve perpetual hacim ayrımı ne anlama gelir?expand_more
Yatırımcıların ORCA'i doğrudan (spot) mı yoksa kaldıraçla mı (perpetual futures) işlem yapmayı tercih ettiğini gösterir. Güçlü perp payı aktif spekülasyon, baskın spot payı daha organik alım satım demektir.
Borsalar arası spread neden önemlidir?expand_more
Spread, platformlar arasındaki en ucuz ve en pahalı ORCA fiyatı arasındaki yüzde farkıdır. Dar spreadler verimli fiyatlama, geniş spreadler arbitraj fırsatları yaratır.
Bu analitik veriler nereden geliyor?expand_more
Bu sayfadaki tüm analitikler CoinCryptoRank'in 60+ borsadan kendi birinci taraf emir defteri, işlem ve ticker toplamasıyla hesaplanır. Üçüncü taraf veri sağlayıcılarına güvenmiyoruz.
Orca Price & ChartsCanlı fiyat, grafik ve piyasa verileriOrca MarketsTüm işlem çiftleri ve borsalar karşılaştırıldıOrca AnalyticsFiyat dağılımı, hacim ve yoğunlaşmaOrca Historical DataGünlük fiyat geçmişi ve hacimOrca ArbitrageBorsalar arası spread matrisiOrca Trading SignalsGüven skorlu BUY/SELL sinyalleriOrca Funding RatesFunding oranları ve APR karşılaştırmasıOrca NewsSon haberler ve analizler